KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713125
nr 1271 3125
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Oljemålning, Klara sjö, Stockholm, signerad. Olja på pannå, 30x40 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
måndag 26 augusti 2019
kl 19:11:42
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström